Недалеко від Єрусалиму розкинулося місто Вифлиєм, або місто царя Давида.

Знаходиться у Палестинській автономії, на території Західного берега річки Іордан, в історичній області Іудея, столиця провінції Вифлеєм; — центр палестинської культури, паломництва і туризму. Розташований приблизно в8 км. на південь від Єрусалиму і в даний час фактично межує з ним. Населення — 25 266 люд. (2007), з передмістями — 42 тисячі чоловік, площа —6 км.

Саме сюди прийшла Матір Божа Марія разом з Йосифом для участі у загальному переписі населення, яке проходило в цей час. Тут, в невеликій стайні, здійснились писання пророків: «І СЛОВО СТАЛО ПЛОТТЮ». Бог народився серед людей!

Відвідуючи Вифлиємський вертеп, який розташований під базилікою, прочани відчувають непередавану атмосферу тої дивної ночі, коли народився Христос.
Основна пам’ятка міста це Печера Різдва, найбільша християнська святиня, де народився Ісус Христос. Над печерою побудована Базиліка Різдва Христового, яка знаходиться на площі Ясел і зовні більше схожа на невелику фортецю чим на храм. Базиліка побудована в 326 році при святій Олені. У 529 році церква була зруйнована під час повстання самаритян проти Візантії. Відразу після придушення повстання імператор Юстініан Великий відновив її і значно розширив.