Кінерет знаходиться на висоті 213 метрів нижче рівня моря. Це не лише найнижче прісноводе озеро на Землі, але і практично найнижча точка. Нижче Кінерета знаходиться лише Мертве Море. Озеро поповнюється водою з підземних джерел, але все-таки основним його джерелом є Ріка Йрдан , яка пересікає Кінерет з півночі на південь.

На дні Озера знаходиться темний базальтовий пісок, саме тому, якщо дивитися на озеро здалеку, вода Кінерета здається темно-синьою. Зовнішній вигляд моря Галілейського може змінитися при сильному штормі за лічені хвилини.

Також на березі озера знаходяться гарячі джерела, про існування і цілющі властивості яких не раз згадувалося в єгипетських документах.
Але найвідоміша назва озера – море Галілейське. Так називається Кінерет в Новому Заповіті. Галілейське море було важливим персонажем головної для християн книги. Тут проповідував Христос, тут він зупинив бурю, і нарешті, це «саме води Кінерета тримали Ісуса, коли він увірувавши ходив по воді, не тонучи».

Біблейські історії у цих місцях охоче оживають для паломників та туристів: їм пропонують здійснити мандрівку по озеру в такому ж човні, який був у Петра і порибалити . На півдні озера, де витікає Йордан є затока під назвою Ярденіт – та, де колись Іван хрестив Ісуса, і де тепер щороку занурюються тисячі паломників та туристів.