Хайфа — третє по величині місто Ізраїлю і другий за величиною морський порт, лежить на схилах гори Кармель. Населення 264 500 жителів. Хрестоносці пов’язували назву міста з ім’ям первосвященика Каїафи, при якому був розп’ятий Ісус Христос.

Хайфа має особливу топографічну будову. Нижнє місто і порт є діловим і офісним центром. Середня частина міста — Адар ха-Кармель — є торгівельним районом Хайфи. На вершинах гори Кармель розташовані центри розваг і покупок, а також престижні житлові райони і готелі. Приморська смуга включає найбільший порт Ізраїлю і пляжі.

Місто славиться своєю атмосферою дружелюбності і терпимості — релігійною і національною. Тут знаходиться головний храм общини бахаїв, золотий купол якого став візитною карткою міста.

Головна пам’ятка міста — біблійська гора Кармель («Виноградник Божий»), на якій жив пророк Ілля, і яка вважається «батьківщиною» ордена кармелітів. В наші дні гора зайнята міськими кварталами і покрита багато чисельними садами і парками, серед яких живописно розкидані оглядові майданчики і знамениті монастирі — католицький монастир кармелітів.

Також тут знаходяться знамениті Бахайські сади. Сади побудовані прибічниками бахайськой віри. Власне, тут, в Хайфі і розташований всесвітній центр Бахаїзму. Сади спускаються до усипальні з 40-метровим позолоченим куполом.