Єрусалим (столиця царя Давида) — священне місце для трьох монотеїстських релігій світу.

Серце Єрусалиму — це Старе місто. Його внутрішня площа є оточене потужними кріпосними стінами. Це практично єдина частина Єрусалиму, де не має затінку. Тут, на викладених бруківкою вулицях, є сусідами чотири густонаселені квартали: мусульманський, християнський, вірменський і єврейський. Проте найбільше сюди приїжджає саме християн.

Для сотень тисяч паломників Храм Гробу Господнього – Святая Святих.
Дві тисячі років тому тут знаходився сад, що був віддалений від забудованої частини Єрусалиму. І називалося це місце Голгофою.
Тут Ісус був розп’ятий римськими легіонерами і похований, а через три дні відбулося диво його Воскресіння.
Від цієї події почалась історія християнської релігії, що багато в чому змінила світосприйняття мешканців планети Земля.
Храмова гора, Стіна плачу, резиденції патріархів і Храм Гробу Господнього виділяються своєю урочистою пишністю. Різні общини і конгрегації, які впродовж багатьох поколінь прагнули відвоювати собі місце під жарким сонцем Єрусалиму, врешті-решт були вимушені влаштуватися в околицях Старого міста.

Якщо рухатися від гори Сіон проти годинникової стрілки, то можна побачити церкву Дорміцион (церква Успіння), гробницю Авессалома в долині Гейеном, церкву Всіх Націй і єврейське кладовище на Оливній горі, гору Спокус, готель «Сім арок», лікарня «Августа Вікторія» і університетський комплекс, музей Рокфеллера, площа перед Дамаськими воротами, монастир «Нотр Дам де Франс» і Басейн султана.

Християнські місця:
В XIX і на початку XX століття європейські держави як би заново відкрили для себе Святу Землю, змагаючись один з одним у будівництві палаців, церков, монастирів та лікарень. У цей період були зведені такі відомі християнські святині, як:
– Храм і Сад Гробу Господнього;
– Церква Дорміцион з її ромбоподібним куполом;
– Російська церква (церква Св. Марії Магдалини) ;
– церква Всіх Релігій, розташована на схід від Монастирської гори;
– Монастир «Нотр Дам де Франс»
– Собор Св. Трійці в Російському подвір’ї.