Акко — місто в Західній Галілеї (Ізраїль), розташоване приблизно в18 км. на північ від міста Хайфа, на березі Середземного моря.

Місто вважається однією зі світових пам’яток і занесений в список міст всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Акко є одним з прадавніх міст Ізраїлю. У Єгипетських манускриптах Акко згадується вже в ХIX столітті до нашої ери. У місті свого часу побували єгипетський фараон Тутмос третій, великі полководці старовини Олександр Македонський і Юлій Цезар, римський воєначальник Веспасіан, якого Рим послав втихомирити повсталих євреїв, і знаменитий венеціанський купець і мандрівник Марко Поло, який зробив тут зупинку по дорозі до Індії. Тут же побував засновник релігії Бахаїв — Баха Улла.

В середині 60-х років ХХ ст. євреї покидають старе місто із-за важких умов життя там і переселяються у нове. Старе місто незабаром перетворюється на центр туризму. Сьогодні Акко є адміністративним центром Західною Галілєї, де діють філії і відділення міністерств, суспільних установ та суду.
По великій кількості історичних пам’яток Акко в Ізраїлі, напевно, поступається лише Єрусалиму. Куди не підеш, обов’язково побачиш щось древнє і таке, що приковує погляд. Але ще більше загадок ховається під землею. Насправді на одному місці як би незалежно один від одного існують відразу два міста. І до цього дня під землею ще можлива безліч приємних і несподіваних відкриттів. Це місто цікаве відразу з трьох сторін: з історичної, археологічної та з архітектурної. Історія Акко є одніє з найдраматичніших і цікавіших у всьому світі.

Більшість пам’яток сконцентровані у Старому місті, оточеному масивними стінами. Основні з них – Цитадель (1785 р.) з Музеєм героїзму, старі кріпосні стіни, величезні середньовічні міські ворота, сторожова вежа Бурдж Ель-султан, мечеть Аль-Джазара (1781 р.), монастир Св. Франциска (XVII ст), недавно відкрите археологами “Місто хрестоносців” (цитадель ордена Св. Іоана), будівля турецьких лазень (XVIII ст) з експозицією міського музею, караван-сарай Хан ель-Умдан (1785 р.), Годинна башта (1906 р.) і багато ін.