Капернаум — древнє місто, яке розташоване на північно-західному узбережжі Тіверіадського моря (зараз — озеро Кінерет), в Галілеї. Зараз це археологічна пам’ятка і два монастирі, православний і католицький. Згадується в Новому Заповіті як рідне місто апостолів Петра, Андрія, Івана і Якова. Ісус Христос проповідував в синагозі Капернаума і зробив в цьому місті багато чудес.

Через Капернаум пролягали торгівельні шляхи з побережжя Середземного моря до Сирії і Малої Азії. У Капернаумі, згідно Евангелія проходила основна проповідницька діяльність Ісуса Христа. Тоді місто було рибальським селищем і митницею на дорозі з Кейсарії до Дамаску.

У Капернаумі Ісус знайшов своїх апостолів — Петра, Андрія, братів Івана Богослова, Якова та Матвія. У II столітті в Капернаумі утворилася община євреїв, яка перейшла в християнство. У наступному столітті в місті була побудована церква і він став оплотом християнства в районі.
В даний час Капернаум відноситься до системи ізраїльських національних парків. У 1838 році були виявлені розвалини Білої синагоги, але археологічні дослідження почалися лише на початку XX століття. Синагога була побудована в III — IV століттях. Будівля стоїть на розвалинах більш древньої споруди, можливо синагоги, в якій проповідував Ісус Христос. Територія довкола синагоги належить франциськанському ордену.