Серед відомих до сьогодні центрів міської цивілізації Єрихон — саме древнє місто у світі (йому приб.10 тисяч років) і саме низько розташоване на землі (250 м. нижче рівня моря). При під’їзді до Єрихону впадає в очі контраст між випаленою пустелею довкола і свіжою соковитою зеленню міста, яка тут зростає завдяки великій кількості джерел і зимових потоків води, що мчать з довколишніх гір.

Єрихон — одне з найжаркіших міст в країні. Клімат і рослинність тут тропічні.
У всі часи через Єрихон проходили війська, йшли паломники та купці. Це було перше містом, яке завоювали сини Ізраїля, прийшовши у Землю Обітовану. Він стояв на важливій торгівельній дорозі.

Серед пам’яток того часу показували джерела Єлисея і будинок блудниці Рахави, яка укрила двох спостерігачів, посланих Ісусом Навином. Поряд з будинком блудниці Рахави християни побудували церкву Діви Марії. У самому місті паломників приводили в будинок начальника митарів Закхея і до смаковиці, на яку той вліз, щоб побачити Ісуса Христа. У будинку Закхея показували кімнату, в якій Закхей приймав Ісуса.
Під час Шестиденної війни Єрихон відійшов до Ізраїлю і біженці пішли до Йорданії. Місто знов виявилося на перехресті торгівельних доріг. Були побудовані школи і гімназії. 60% населення зайнято в сільському господарстві. З 1994 р. Єрихон входить до складу Палестинської автономії.