Галіція Єврейська

Знаменитий львівський райця і бургомістр Йоганн Альнпек писав про середньовічний Львів: «Тут натовпу євреїв, це майже їх земля обітована». У старшій міської актовій книзі є записи 1383 і 1384, де говориться про існування громади євреїв, які проживають в межах міських фортифікацій. Деякі історики припускають, що певна частина євреїв переселилася до Львова ще в княжі часи зі зруйнованого монголами Києва, є деякі думки про те, що львівські євреї говорили мовою, близькою до старокиївської говірки. Дехто говорить про євреїв стародавнього Львова, ніби вони прибули сюди з Візантії або навіть є нащадками населення Хазарського каганату. Друга хвиля євреїв хлинула до Львова вже з іншого напрямку в XIV столітті завдяки польському королю Казимиру III.

1 день
Екскурсія по Середньовічному місту – частиною якого були так само і єврейські квартали .. Знайомство з архітектурою, історією – єврейським спадщиною періоду середньовіччя у Львові. Площа Векселяров, руїни синагоги «Золота роза», кафе «Золотий дукат», будинок Іони Шпрехера, чиє ім’я асоціюється з підприємництвом і меценатством.
Екскурсія на Личаківський цвинтар – один з найбільших некрополів Європи.
Вільний час на обід в тематичному закладі. Знайомство з традиціями галицької та єврейської кухні.
Вільний час.

2 день
Екскурсія – історія Краківського передмістя, де проживала основна частина єврейських підприємців і будівельників – життя єврейської громади довоєнного Львова, де кожен будинок наповнений єврейською історією. Під час екскурсії Ви зможете доторкнутися до будівель, які зберігають старі написи на ідиш – безмовні свідки історії міста.
Обід пропонуємо в ресторації «Роберта Домса», який знаходиться в старовинних підвалах на пагорбах Розточчя, де джерельна вода перетворюється в бурштиновий напій з ароматом хмелю.
Продовження екскурсії: трагічні сторінки історії – загибель єврейської громади – історія Львівського Гетто.
Прогулянка вулицями вуличками, котрі пам’ятають Шалома Аейхема, Бруно Шульца, Рафаїла Лемкіна, Станістлава Лема, які залишили свій слід не тільки в історії міста, а й у європейській культурі і Політек.
Вільний час.

3 день
Екскурсія – місце Янівського концтабору, місце загиблих львів’ян на території гетто і Янівського концтабору.
Екскурсія по ул.Братьев Міхновських (колишня вулиця Московська), огляд і відвідування (факультативно) діючої синагоги «Бейс Аарон ве Ісраель» львівської іудейської громади «Цорі Голд».
Відвідування музею, створеного з ініціативи єврейської громади «Слідами галицьких євреїв». В музеї на стендах представлені фотографії людей, будівель, подій, що стали знаковими для єврейської громади і міста. В експозиції представлені документи, книги, предмети побуту. Розділи Музею висвітлюють історію синагог і рабинів, підприємців, театрів і акторів, літераторів, лікарів. Вільний час.

4 день
Виїзд на екскурсію: «Львів-Жовква Белз-Львів» Жовква – ідеальний ренесансно містечко, резиденція Яна Ш Собеського на Західній Україні. Центр типографического мистецтва. Серед міських пам’ятників світового значення знаходиться і Синагога, яка увійшла в список 100 світових, які потребують реставрації. Єврейський квартал. Єврейське кладовище – нині центральний ринок Жовкви, тут знаходиться Охель, де покояться цадики. Відвідування місця масового розстрілу євреїв навесні 1943 за містом (зараз тут встановлено пам’ятний знак), а також кладовища (міське) на якому встановлено пам’ятний знак у пам’ять про жертви фашизму.
Обід в ресторані в Жовкві.
Белз – один з найбільших міст Галицької Русі (сьогодні один з найменших міст в країні), резиденція однієї з найзначніших хасидських династій. Посешенія єврейського кладовища, на якому збереглося всього 12 надгробних пам’ятників – місце паломників з Ізраїлю та інших країн. Будівля «Ішре Лев».
Повернення у Львов.Свободное час.

5 день
Виїзд на екскурсію: «Львів-Дрогобич-Старий Самбір-Львів»
Дрогобич – центр східно-західного регіону Львівщини. Історія цього міста – це також історія багатьох видатних людей. Серед них: Юрій Котермак – перший український доктор медицини і філософії, Іван Франко – письменник, громадський діяч, і звичайно – Бруно Шульц. Відвідування місць, пов’язаних з життям і діяльністю Бруно Шульца. Площа біля ратуші, прогулянка вулицями з кам’яницями в стилі сецесії. Тут відновлена одна з найбільших на Львівщині синагог.
Обід.
Старий Самбір – місто, що розрісся при дорозі з Русі до Угорщини і до сих пір виглядає як одна довга вулиця. Від єврейської громади, яка заселяла Старий Самбір на протяг 400 років і відігравала велику роль в його політичному та економічному житті, зберігся древній кіркут. Напис перед входом говорить, що кладовище відбувається з 16 ст..Сегодня кладовищі відреставрували.
Повернення до Львова. Вільний час.