Одноденний тур «Галицькі Фортеці»

Дрогобич – Нагуєвичі – Урич

Від’ізд зі Львова автобусом – до м. Дрогобича – міста, заснованого ще за часів Киівськоі Русі, як міцна фортеця. За часів князів галицьких і так само за часів Польськоі держави – це головне місце солеваріння.
Готичний католицький костел Св.Бартоломія в ХУ ст. побудував король Владислав Ягайло разом з оборонною дзвіницею. Поруч знаходиться пам’ятник лікарю та астроному Юрію Дрогобичу. Колишній оборонний Монастир кармелітів Св.Трійці належить греко-католицькій церкві. В передмісті Зварич знаходяться дві деревяні церкви з ХУІст.- церква Чесного Хреста І церква св..Юрія. Остання діє, як цікавий музей. На площі Ринок височіє ратуша.з половини ХІХст. Дрогобич перетворюється на головне місто в Галичині по видобутку нафти. Поруч є лікувальний курорт-Трускавець, відомий мінеральною водою Нафтуся.

Переїзд від районного міста Дрогобич до селища Івана Франка, де при вїзді до села слід пройтися стежкою Івана Франка. В самому селі знаходиться літературно-краєзнавчий музей Каменяра, частково у хаті його батьків, частково у спеціальному приміщенні. Колись село Нагуєвичі або Сольне також мало свою фортецю.

Переїзд від с.Івана Франка до села Урич – колись Давньоруське місто, яке тривалий час досліджується Карпатською архітектурно-археологічною експедицією. Тут лишилися залишки наскельноі Деревяної фортеці ІХ-ХІІІст. Висотна структура наскельної забудови, фортечні стіни, 5 поверхів житла з ХУІІІст., криниця вирубана в скелі – свідчать про високе мистецтво обороного будівництва наших предків.
Відвідування місцевого краєзнавчого музею.
Від’їзд з Урича о 17.00.