Закопане

Закопане називають зимовою столицею Польщі. Місто знаходиться всього в 100 кілометрах від Кракова, на кордоні зі Словаччиною в красивій западині між Татрами і хребтом Губалувка на висоті 850 -1120 метрів. Міські права Закопане отримало у 1933 році. З того часу це місто налічує близько 30 000 жителів і є головною туристичною базою Польських Татар.

У цьому курортному містечку створені всі умови для зимового відпочинку! Головним чином, для гірськолижників.  Закопане з усіх боків оточене горами. Головні комплекси — для професійних гірськолижників — розташовуються на схилах. А в центрі міста є декілька комплексів для дітей і початківців.

Всього у місті близько 10 гірськолижних комплексів та  більше 50 підйомників. Є також фунікулер на Губалувку, декілька канатних крісельних доріг.

 

У самому центрі Закопане знаходяться три гідні уваги комплекси :
– Анталувка
– Козінец
– Губалувка

Також є декілька одиночних підйомників —  бугелів.

Для любителів гірськолижного спорту в Закопане  будуть цікаві  такі комплекси як Будзовський Верх, Буторовий Верх, Каспровий Верх, Калатувки, Костелісько, Носаль.

Лижний сезон тут продовжується з грудня по квітень.

У Закопане Вас чекає зустріч з унікальною культурою гуралів (місцевих жителів), традиції, звичаї і фольклор яких збереглися від витоків і передаються з покоління в покоління. Кожна пора року додає місту свою привабливість, а мода на відпочинок в Закопане, яка з’явилася в XIX ст, не проходить, а зростає.

Усі великі бари, ресторани, магазини, банки розташовані на центральній вулиці Крупувки (Krupówki). Внизу Крупувки доходять до базару, де можна придбати вироби народних промислів. В дальній  частині міста окрім готелів і приватних будинків, знаходяться також продуктові магазини  і сувенірні кіоски.

У місті велика кількість приватних вілл і пансіонатів, постійно будуються нові та модернізуються старі готелі.

У ресторанах міста можна спробувати страви практично будь-якої кухні світу — від польської сільської до вишуканої японської і італійської.